Yacht Hotel E-Bülten

Gelişmelerden ve promosyonlardan haberdar olmak için e-posta listemize üye olun.


Fethiye Otelleri

Fethiye'deki Otellerin Türkiye turizminde konaklamaya olan katkısı

Türkiye’nin en güzel tatil rotalarından Fethiye, ülke turizmine sağladığı büyük katkıyla da önemli bir yer teşkil eder. Bu katkıdaki en büyük payın sahibi Fethiye’deki otellerdir. Ölüdeniz’in dünyanın cennet köşelerinden biri olmasını sağlayan turkuaz rengi ve dingin suyu, özellikle yabancı turistlerin büyük hayranlığını kazanmıştır. Bu anlamda Fethiye’deki oteller, bölgenin turizm değerlerine ve tarihi dokusuna önemli bir katkı sağlar. Ölüdeniz başta olmak üzere bir çok tarihi ve turistik bölgeye, yakın destinasyonlarda bulunan Fethiye’deki oteller her yıl yerli ve yabancı binlerce turistin eğlence, dinlenme ve konaklama ihtiyacını karşılar. Özellikle yaz sezonunda Fethiye’deki otellerin doluluk oranı bulunduğu bölgenin 3’te 2’sini (?????)  karşılar.

Fethiye'deki Otellerin Konumu

Fethiye’deki oteller konum itibariyle ağırlıklı olarak sahil şeridinde yer almaktadır. Bu konumun sağladığı en büyük avantaj Fethiye’deki otellerin bir çoğunda bulunan eşsiz plaj seçeneğidir. Fethiye’deki tatiliniz boyunca Fethiye’nin eşsiz doğasıyla tanışıp, kültür gezileri yapabilir, Fethiye’deki otellerin plajlarında da güneşin ve denizin tüm güzelliklerinden yararlanabilirsiniz. Fethiye’deki otellerin bazıları da denizden uzakta orman içinde doğayla baş başa konumlanmıştır.

Fethiye'deki Otellerin mevsimlere ve aylara göre doluluk oranları

Fethiye’deki oteller yaz aylarında doluluk oranlarına bakıldığında rekor bir kapasite sergilerler. Özellikle yabancı turistlerin oluşturduğu bu yoğunlukta Fethiye’nin tarihi mirası ve doğal güzelliklerinin katkısı büyüktür. Ölüdeniz’in önemli dalış noktalarından biri olmasının yanında yamaç paraşütü, yürüyüş, rafting, dağcılık, paintball, safari, avcılık, binicilik ve bisiklet  gibi doğa ve su sporları da alternatif tatil meraklılarının yaz aylarında bölgeye yoğun ilgisini sağlar.

Fethiye’deki Butik Oteller

Fethiye’deki Butik Oteller, farklı tatil anlayışına sahip yerli ve yabancı turistler için vazgeçilmez bir cazibe oluşturur. Fethiye’deki Butik Oteller, özgün mimarileri, farklı dekorasyonları, hizmet kalitesi ve müşterilerine özel seçenekleriyle yeni nesil bir konaklama anlayışı sunar. Konsept otel anlayışından yola çıkan Fethiye’deki Butik Oteller, minimal ve sıcak atmosferleriyle, müşterilerine samimi bir hizmet sunar. Bunun yanı sıra Fethiye’deki Butik Oteller, bölgenin tarihsel ve turistik dokusuna uyumlu kişiye özel ve ev huzurunu sunan önemli konaklama mekanlarıdır.

Fethiye'deki Otellerin kapasiteleri

Ülkemizin en önemli tatil merkezlerinden Fethiye, konumu ve sunduğu benzeri olmayan seçenekler sayesinde bütün bir yılı turist akınıyla geçirir. Fethiye’de kış aylarında bile 17-18 derecelik sıcaklığıyla deniz, dört mevsim tatil anlayışına ev sahipliği yapar. Fethiye’deki oteller doğayla tarihin buluştuğu bir tatil merkezinde olmanın bilinciyle 100 ila 400 oda kapasiteli, güzellik ve sağlık merkezlerinin yanı sıra, havuzlu, konuklarına özel seçenekler sunan büyük konaklama merkezleridir.

Fethiye’deki Otellerin denizle ilişkisi Fethiye’deki Otellerin denizle ilişkisi

Fethiye’de denizin tek bir anlamı yoktur. Fethiye’de deniz turkuazdır, berraktır, huzur doludur, denizi hissetmeniz için yüzmeniz şart değildir. Deniz tüm sakinliği ve güzelliğiyle hep yanı başınızda uzanır. Fethiye’deki otellerin bir çoğu denize yakın olduğu kadar bünyelerinde plajlarla da konuklarına hem dinlenme hem de deniz keyfi sunar. Fethiye’nin en önemli noktalarından Ölüdeniz ise Fethiye’deki otellerin konumlanmasında büyük rol oynamıştır. Bir çok turistin  Fethiye’deki otellerde aradığı özelliklerin başında Ölüdeniz’e  ve denize olan yakınlığı gelir. Fethiye’deki otellerin düzenli ve temiz plajları, diğer plaj işletmelerine de örnek teşkil etmektedir.

Fethiye'deki Otellerin sunduğu aktivite ve eğlenceler

Fethiye’deki otellerin bir çoğunda misafirler gün boyu otellerinden çıkmadan denize girebilir, sabah günün ilk ışıklarıyla spor yapabilir, animasyon şovlarıyla eğlenebilirsiniz. Fethiye’deki otellerin ailelerin için sunduğu en büyük olanak çocuklar için aktivite alanlarıdır. Çocuk parkı, su kaydırakları, oyun alanları Fethiye’deki otellerde küçük misafirler için sıkılmadan vakit geçirebilecekleri eğlenceli seçeneklerdir. Ayrıca Fethiye’deki oteller  tatilciler için gündüz olduğu kadar gece de güzel anlar için fırsatlar yaratır. Bir çok otelin bar, disco, gece kulübü gibi seçenekleri Fethiye’nin gece hayatına renk katar. Fethiye’deki otellerde akşam yemeğini tamamlayan bu seçenekler tatilciler kadar toplantılar için gelen iş adamları için de çok caziptir.

Fethiye'deki Otellerin sunduğu lezzetler

Fethiye’deki otellerde en önemli lezzet unsuru yöresel tatlardır. Ege ve Akdeniz mutfağının hafif ve lezzetli tatlarının yanı sıra taze deniz ürünleri de Fethiye’deki otellerin menüsünün vazgeçilmezidir. Fethiye’deki otellerin bir çoğu dünya mutfaklarından seçenekler sunsa da turistlerin genel tercihi taze sebzeler, meyveler ve balık menüleridir. Kahvaltıdan akşam yemeğine kadar konuklar için özenle hazırlanan bu özel lezzetleri çoğu kez havuz başında ya da deniz kenarında tadacağınızı hatırlatmak da yarar var.

Fethiye'deki Otellerin tarihe dokuyla ilişkisi

Fethiye her biri adını efsanelerden alan koylarıyla ve antik kentleriyle geçmişin ruhunu bugüne taşır. Bu özellikleriyle Fethiye ziyaretçilerine ilk cennetten bir köşede oldukları hissini verir. Ölmeden görmeniz gereken yerler listesinde her zaman ilk sıralarda yer alan Kelebekler Vadisi Ölüdeniz yakınlarında tertemiz denizi ve geniş kumsalıyla sizi dünyadan koparır, hayallere sürükler. Fethiye’deki en önemli antik kent Kayaköy, mimari yapısı, dar sokakları ve kiliseleriyle ülkemizdeki  turizmin merkezleri arasında en çok turist ağırlayan bölgelerdendir. Kayaköy’de bulunan kaya mezarları çok eski dönemlerden günümüze kalabilmiş heybetli dokusuyla insanı geçmişe hayran bırakan bir dokuya sahiptir. Fethiye’deki oteller hem bu tarihi dokudan izler taşırlar hem de geçmişten gelen bu mirasa hizmet ederler. Fethiye’nin tarihten izler taşıyan köşelerinde geçmişin izini sürebilir, taşlara dokunarak geçmişten güç alabilirsiniz. Günün tatlı yorgunluğunu da  Fethiye’deki otellerin deniz manzaralı ve huzurlu ortamlarında atıp tatilin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Fethiye'deki Otellerin doğa sporlarıyla ilişkisi

Fethiye doğa sporlarına meraklı yerli yabancı tüm turistler için ülkemizdeki en önemli merkezlerdendir. Fethiye’nin doğa sporları açısından en büyük önemi tüm alternatifleri bünyesinde barındırmasıdır. Fethiye’ye gittiğinizde hem su hem de doğa sporlarını profesyonel ekiplerle eşsiz bir manzara da yapabilirsiniz. Macera sporları da olarak adlandırılan Scuba dalışı, rafting, safari, kanyon yürüyüşleri, parasail, paragliding ve yamaç paraşütü tatilde adrenalin yaşamak isteyenler için sonsuz seçenekler sunar. Fethiye’deki otellerin çoğu doğa sporlarının yapıldığı bölgelere konumlanmıştır. Bir çok insanın doğa sporları merkezi olarak bu bölgeyi tercih etmesinin sebebi Fethiye’nin fonda sunduğu güzelliklerdir. Fethiye’de yamaç paraşütü yaparken rüzgardan daha fazlasını hissedersiniz. Uçsuz bucaksız bir deniz, adeta denize saygı duruşundaki antik kentler ve yeşilin bin bir tonu gözlerinizi kamaştırır. Fethiye’deki otellerde ise doğa sporu yapmasınız bile siz güneşlenirken üzerinizden süzülen yamaç paraşütleriyle eğlenebilir, dalış yapanların heyecanlarına ortak olabilirsiniz.

Fethiye’deki Otellerin Ölüdeniz ile ilişkisi

Ölüdeniz… Her yerden uzakta sihirli bir bahar gibi ama tanıdık. Ölüdeniz’i bu ve benzeri yüzlerce cümleyle tarif edebilirsiniz. Sonunda da vazgeçip “anlatmak yetmez gidip görmelisin” dersiniz. Ölüdeniz’i gördüğünüzde ilk hissettiğiniz duygu daha önce böyle bir yer görmediğiniz gerçeğidir. Ne bir filme, ne bir hayale sığan turkuaz, durgun bir su, o suyun arkasında uzanan Babadağ ve bembeyaz kumlarıyla sonsuz bir kumsal. Fethiye’nin kalbi Ölüdeniz ülkemizin en önemli güzelliklerinden biridir. Fethiye’deki oteller Ölüdeniz’e yakınlığı nedeniyle her yıl özellikle yaz aylarında tam kapasite hizmet verirler. Ölüdeniz’de yılın 10 ayı boyunca denize girip huzur bulur kendinizi yenilersiniz. Fethiye’deki oteller, bu eşsiz koyda bir çok restoran, alışveriş merkezi ve doğa sporları üniteleriyle birlikte yerli ve yabancı turistlere hizmet verirler.

Fethiye’deki Otellerin tatil turizmine katkısı

Fethiye bir turizm cennetinde bulunması gereken tüm özelliklere sahip şanslı bölgelerden biridir. Doğal güzelliklerini, tarihi mirası tamamlar. Farklı tatil ortamları arayanlar için su sporlarından doğa sporlarına kadar sınırsız seçenekler sunar. Tüm bunların yanında Fethiye’deki otellerin ve Fethiye halkının  bilinçli tavrı hem doğal yapının bozulmadan gelecek nesillere aktarılmasını, hem de bölgeye gelen turistlerin memnun ayrılmasını sağlar. Yöresel lezzetlere menülerinde yer veren Fethiye’deki oteller, sadece bununla kalmayıp bölgenin Ölüdeniz, Kayaköy ve Kelebekler Vadisi gibi önemli turistik noktalarına yakın konumlarıyla da turizme önemli katkı sağlar. Fethiye’deki otellerin tatil turizmine en önemli katkısı, turizmden elde edilen gelirdir. Fethiye yılın 12 ayı boyunca canlılığını yitirmez. Fethiye’deki oteller, yaz sezonu öncesi sunduğu indirimli tatil paketleriyle aylar öncesinden rezervasyon imkanı sunar.

Fethiye’deki Otellerin yabancı turistler için sunduğu olanaklar (neden tercih ediyorlar?)

Akdeniz ile Ege’nin birleştiği noktada Ölüdeniz’i, eşsiz koyları, doğal ve yöresel lezzetleri, tarihi dokusuyla Fethiye, yabancı turistler için ülkemizdeki en önemli cazibe merkezlerindendir. Yabancı turistlerden bir çoğu Fethiye’ye ilk görüşte aşık olup, sonraki gelişlerinde bölgenin yerlisi olmaya karar vermişlerdir. Özellikle Ölüdeniz’de farklı ülkelerden gelmiş ve artık Fethiyeli olmuş yabancı kökenli ev sahiplerine sık sık rastlanır. Fethiye aynı zamanda yabancılara iş olanakları da sağlamış, bir çok konaklama tesisi personel olarak yabancıları da bünyesine katmıştır. Fethiye’deki oteller hem sunduğu olanaklar hem de titiz hizmet anlayışlarıyla yabancı turistlerin ülkemizden memnun ayrılmaların da en büyük katkıyı sağlamaktadır.  Fethiye’deki otellerin yabancı turistlere sunduğu en önemli olanaklar, tertemiz plajları, doğal ve geniş yerleşimleri, yüzlerce seçenek sunan leziz menüleri ve güler yüzlü hizmet anlayışıdır. Fethiye’deki otellerde konaklayan turistler rahatlık açısından kendilerini evlerinde gibi hissederken, otellerine yakın yerlerdeki eşsiz doğa manzaraları, geçmişe sırtlarını yaslayıp iyi hissedebilecekleri tarihi yapılar ve Akdeniz & Ege mutfaklarından  farklı lezzetlerle unutulmaz bir tatil yaşarlar.

Fethiye’deki otellerin mimari yapısı

Fethiye’deki otellerin bir çoğu bölgenin tarihi mirasından izler taşır. Taş, ahşap ve kerpiçten yapılan doğal görünümlü konaklama yerlerinin yanı sıra, heybetli ve bölgeye özgü taşlarla dış cephesi kaplanarak doğaya saygı gösteren Fethiye’deki oteller, bölgenin tüm konaklama ihtiyacını karşılar. Fethiye’deki otellerin yanında tatil köyleri de doğal ve bölgenin genel dokusunu bozmayan bir mimari yapıya sahiptir. Tarihi dokusundan ilham alınarak inşa edilen bazı Fethiye otelleri önemli mimarlık ödüllerinin de sahibidir. Fethiye’deki otellerin butik otel konseptine sahip olanları da minimal ve estetik mimari anlayışlarıyla farklı tatil seçenekleri sunar.

Fethiye’deki otellerin geleceğe dair yatırım planları

Fethiye’deki oteller, her geçen gün bölgeye yönelik artan talebi karşılayabilmek için geleceğe yönelik önemli yatırım planları yapmaktadır. Yeni şubeler, kapasite artırımına yönelik çalışmalar, plaj, güzellik merkezi, spor salonları gibi ek hizmet binaları Fethiye’deki otellerin gelecek planlarının önemli halkalarıdır. Ülkemiz turizmine katkısı düşünüldüğünde Fethiye’deki otellerin modern çağın gerekliliklerine uygun yatırımları kaçılmaz bir hale gelmiştir.

Fethiye’deki otellerin çevresindeki turistik mekanlar (eğlence, tarih, doğa)

Fethiye’ye gitmeden önce klasik yöntemleri bir kenara bırakın. Fethiye hakkında araştırma yapmayın. Çünkü Fethiye başını çevirdiğiniz her yerde size hazırladığı sürprizlerle aklınızı başınızdan alır. Sahil şeridinde denizden dağlara döndüğünüzde kaya mezarlıklarını görürsünüz. Temeli Likyalılara dayanan bu anıtlar, görkemli bir dağın yamacında yüzyıllara dayanan gizemli bir geçmişin en önemli kalıntılarıdır. Fethiye’de, Kayaköy başta olmak üzere çeşitli efsanelere konu olmuş,   Pınara, Tlos ve Kadyanda gibi önemli antik kentler vardır. Fethiye’deki oteller hem bu tarihe dokuya uyum sağlayan yapılarıyla hem de bu antik kentlere yakınlıklarıyla önemlidir. Ancak Fethiye, ziyaretçilerine bir kültür tatilinden fazlasını vaad eder. Ölüdeniz ve Kelebekler Vadisi kanyonu, doğal güzelliklerinin yanı sıra size hissettirdiği huzurlu ve mutlu atmosferiyle de dünyadaki cennet köşelerdendir. Ölüdeniz aynı zamanda ülkemizin en önemli dalış ve yamaç paraşütü merkezlerindendir. Ölüdeniz kumsalının arkasında yükselen Babadağ’da 3 yamaç paraşütü pisti vardır. Ölüdeniz’in hemen kıyısındaki Belcekız Plajı da uzun ve geniş yapısıyla yamaç paraşütü için güvenli bir iniş alanıdır. Fethiye’deki otellerin sunduğu gün boyu süren aktivitelerin yanı sıra gece hayatı da çok canlıdır. Açık havada içkinizi içerken canlı müzik dinleyebileceğiniz mekanlardan, barlar sokağına kadar bir çok seçenek yerli ve yabancı turistlerin tatillerinde eğlenceli vakit geçirmesine olanak sağlar. Fethiye’deki otellerin bar ve kulüpleri de sürpriz programları ve animasyonlarıyla gece hayatının eğlence ihtiyacını önemli ölçüde karşılar.